बुधबार , अषोज १२, २०७९

यिनै हुन् एक वर्षमा दुई पटक गर्भवती भएकी महिला, जन्माइन् ३ छोरी, चकित पार्ने घटनाको यस्तो छ रोचक काहानी !

पुष १, २०७८ बिहिबार 445

लन्डन। एउटी आमाले पहिलो सन्तान जन्माएको ६ हप्तापछि फेरि गर्भवती भएको खुलासा गरिन् । त्यसपछि उनले जुम्ल्याहा बच्चा जन्माइन् । यसको अर्थ महिलाले एक वर्षमा ३ छोरी जन्माइन् । यो कथा ३१ वर्षीया शेली बुसको हो । उनीहरुको ३ वर्षकी छोरी ह्यास्ली छिन् जो पहिलो जन्मेको सन्तान हुन् । तीन छोरी जन्मनुअघि नै गर्भपतन गराएपछि यी दम्पतीको जीवनमा यो खुसी आएको थियो ।

शेली बुसले पहिलो सन्तानलाई जन्म दिएपछि नवजात शिशुसँग मिलाउन सिकिरहेको बताइन् । त्यसपछि एक दिन उनलाई थाहा भयो की उनको कोखमा दुई जुम्ल्याहा बच्चा हुर्किरहेको छ। हाइस्ली तीन महिनाको हुँदा नयाँ गर्भावस्था भएको पत्ता लागेको थियो। केही हप्तापछि बुशको जुम्ल्याहा बच्चा भएको खुलासा भयो। मिररको रिपोर्ट अनुसार घरमै बस्ने आमा शेलले आफ्नो पहिलो छोरी जन्मेको ११ महिनापछि हार्लो र ओक्लिनलाई जन्म दिइन्।

युटामा बस्ने आमाले भनिन्, ‘जब हसले हाम्रो जीवनमा आयो, हामी निकै खुसी थियौं । चन्द्रमाभन्दा माथि भएजस्तो लाग्यो । त्यसपछि हाम्रो सम्बन्ध सुरु भयो। फलस्वरूप म ६ हप्तापछि फेरि गर्भवती भएँ। मलाई गर्भावस्थाका सबै लक्षणहरू देख्न धेरै समय लागेन। ह्यास्लीलाई जन्म दिएको केही हप्तापछि, मैले फेरि गर्भवती भएको महसुस गरें। 11 हप्तामा हामीलाई यो जुम्ल्याहा हो भनिएको थियो र हामीले विश्वास गर्न सकेनौं।

आमाले भनिन्, ‘जब मैले पहिलो पटक गर्भपतन गराएकी थिए , तब हामी दुवैको सम्बन्ध टुटेको थियो । तर भाग्य यस्तो आयो कि हाम्रो जीवनमा एक वर्षमा तीन सुन्दर परि आए । यो भन्दा खुसीको कुरा अरु केही थिएन । मेरो श्रीमान् र मैले भर्खरै विश्वास गरिरह्यौं र अब हामीसँग हामीले सधैं सपना देखेको परिवार छ। हस्लेको जन्म नोभेम्बर २०१८ मा ३७ हप्तामा भएको थियो, जबकि जुम्ल्याहा सन्तानको जन्म अक्टोबर २०१९ मा भएको थियो। तीनै छोरीको जन्म हेर्दा शैली करिब १८ महिनाकी गर्भवती थिइन् । बीचमा ६ महिनाको मात्र अन्तर थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्