शनिबार , साउन २८, २०७९

अमेरिकामा आँधी, १०० भन्दा धेरै मानिसको मृत्यु भएको आशंका

मंग्सिर २६, २०७८ आइतबार 521

काठमाडौं : अमेरिकाको केन्टकी प्रान्तमा आएको भीषण आँधीमा अहिलेसम्म १०० भन्दा धेरैको ज्या’न गएको आशंका व्यक्त गरिएको छ । राज्यका गभर्नर एन्डी बेशियरले केन्टकीको इतिहासमा यो सबैभन्दा भी’षण आँधी भएको बताएको बीबीसीले उल्लेख गरेको छ । उनका अनुसार म’र्नेको संख्या २ सय सम्म पुग्न सक्छ ।

अमेरिकाको कयौं प्रान्तमा लगातार आँ’धी आइरहेको छ र कयौं कर्मचारी अमेजनको वेयरहाउसमा फसेका छन्।न्यूयोर्क टाइम्सका अनुसार आँधी आएको समयमा करिब १ सय मानिस मेफिल्डको मैनवत्ती बनाउने उद्योगमा उपस्थित थिए । बेशियरका अनुसार त्यसमध्ये १२ जनाको मृत्यु भएको छ ।

प्रशासनिक अधिकारीहरुका अनुसार शुक्रवार राति आएको आँधीले दक्षिणी इलिनइसस्थित एक अमेजन वेयरहाउस त’हस-न’हस गरिदिएको छ । अहिले सम्म छत ख’स्दा कति जनालाई चो’ट लाग्यो भन्ने थाहा हुन नसकेको स्थानीय आ’पातका’लीन सेवा दिने संस्थाले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्