शनिबार , साउन २८, २०७९

यी ५ कुरा तपाईको घरमा छन् भने तुरुन्तै हटाउनुहोस, जस्ले गर्दा श्रीमान श्रीमती बीच हुँदैन

मंग्सिर २६, २०७८ आइतबार 478

नयाँ वर्ष २०२२ वास्तु टिप्स: नयाँ वर्ष २०२२ को काउन्टडाउन सुरु भएको छ। अबको केही दिनपछि नयाँ वर्षलाई स्वागत गरिने छ । सबैको चाहना छ, विगतका सबै दुःख, कष्टलाई पछाडी छोडेर आगामी वर्ष नयाँ उर्जाका साथ अगाडि बढ्नुपर्छ । ज्योतिष शास्त्रका अनुसार जानीजानी वा अनजानमा हामीले यस्ता साना–साना कुरामा ध्यान दिदैनौँ जसका कारण घरको सुख–समृद्धि भंग हुन्छ । नकारात्मक ऊर्जा यति हावी हुन्छ कि लाखौ प्रयास गर्दा पनि घरमा शान्ति हुँदैन र मानिसको जीवनमा आर्थिक तथा स्वास्थ्य सम्बन्धी समस्या आउन थाल्छ । ज्योतिषी प्रितिका मजुमदारबाट जानौँ नयाँ वर्षमा सुख–समृद्धि प्राप्त गर्न वास्तु अनुसार केही विशेष उपायहरु छन् ।

यसो गर्नुहोस् उपाय १- भाँ’चिएको ओछ्यानः घरमा भाँ’चिएको ओछ्यान राख्नु अशुभ हुन्छ । वास्तवमा यही कारणले दाम्पत्य जीवनमा कठिनाइहरू आउँछन्। घरमा कहिल्यै शान्ति हुँदैन। जसका कारण लक्ष्मी पनि क्रोधित रहन्छिन् । त्यसैले घरमा भाँचिएको ओछ्यान छ भने मर्मत गराउनुपर्छ । यदि सम्भव छ भने, भाँचिएको ओछ्यान हटाउनुहोस् र नयाँ ओछ्यान किन्नुहोस्।

२- फु’टेको सिसाका सामानः वास्तुशास्त्र अनुसार घरमा टु’टेको सिसाका सामानहरू निकै अशुभ मानिन्छन्। यदि तपाइँ यो सामान प्रयोग गर्नुहुन्न भने पनि। यसले वास्तु दोष निम्त्याउँछ र मानसिक तनाव र समस्या निम्त्याउँछ।

३- टु’टेको फ्रेमः घरमा फु’टेको फोटो फ्रेम, खराब इलेक्ट्रोनिक सामान छ भने नयाँ वर्ष आउनुअघि नै घरबाट निकाल्नुहोस्।
वास्तुशास्त्र अनुसार घरमा यस्ता अशुभ वस्तु राख्नाले गरिबी आउँछ ।

४- बिजुलीको तार: घरको तार प्रायः बिग्रिएको अवस्थामा, मानिसहरूले बाँकी बिजुलीको तार हातमा राख्छन्। वास्तुका अनुसार घरमा बिजुलीको खराब वा बाँया तार राख्नु अशुभ मानिन्छ ।

५- मुख्य ढोका: घरको मुख्य ढोका सधैं सफा राख्नुहोस्। यहाँ फोहोर नफैलियोस् र ढोकालाई कुनै पनि किसिमले क्षति नहोस् भन्ने कुरामा ध्यान दिनुहोला ।

६- तोरण हाल्नुहोस्ः नयाँ वर्षलाई स्वागत गर्न घरको मुख्य ढोकामा अशोक पातको तोरण लगाउनुहोस्। यसबाहेक मुख्य ढोकामा गाँडा वा गुलाबको माला पनि राख्न सकिन्छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्