सोमबार , अषोज १०, २०७९

देशभर फाल्गुन १७ गते सार्बजनिक बिदा दिने सरकारको यस्तो घोषणा

फागुण १५, २०७८ आइतबार 378

महाशिवरात्रि अथवा शिवरात्री हिन्दुहरूको प्रमुख चाड हो। यो भगवान शिवको प्रमुख पर्व हो। भगवान शिवको उत्पत्ति भएको रातका नामबाट नामकरण भएको यो पर्व कालरात्रि, मोहरात्रि, सुखरात्रि र शिवरात्रि नामक चार प्रमुख रात्रि मध्ये एक पवित्र पर्वका रूपमा पुराणहरूमा वर्णित छ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

फाल्गुन कृष्ण चतुर्दशीका दिन मनाइने यस पर्वलाई सम्पूर्ण दीन दु’खी र कष्टपूर्ण अवस्थामा रहेकाप्राणीहरूको हृदयमा धर्मको उदय गराउने आशुतोष भगवान् शिवको अति प्यारो दिनका रूपमा पनि लिइने गरिन्छ।

व्रत उत्सव मध्ये सर्वोत्तम कहलिएको महाशिवरात्रिका दिन भक्तजनहरूले शुद्ध भई शिव मन्दिरमा पूजा-अर्चना गरी व्रत बस्ने र भगवान् शिवको प्रिय वस्तु दूध, धतुरो र बेलपत्र चढाउने गर्दछन्।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

व्रत उत्सव मध्ये सर्वोत्तम कहलिएको महाशिवरात्रिका दिन भक्तजनहरूले शुद्ध भई शिव मन्दिरमा पूजा-अर्चना गरी व्रत बस्ने र भगवान् शिवको प्रिय वस्तु दूध, धतुरो र बेलपत्र चढाउने गर्दछन्****** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला ******महानपर्ब महाशिवरात्रि फागुन कृष्ण चतुर्दशीका दिन मनाइने हुदा फाल्गुन १७ गते सरकारले मुलुक भर सार्बजनिक बिदा दिने भएको छ।त्यस अन्तर्गतका सबै कार्यालय,संसस्था,बैंक तथा वित्तीय कार्यालयलाइ सार्बजनिक बि’दा दिने भएको छ।****** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला ******

प्रतिकृया दिनुहोस्