बुधबार , अषोज १२, २०७९

ज्यान माया मा’रेर रुसीविरुद्ध उत्रिए युक्रेनी जनता: छोरीसँगको गुडबाई भिडियो दुनियाँ भावुक बन्यो

फागुण १४, २०७८ शनिबार 360

एजेन्सी । रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले युक्रेनविरुद्ध गरेको यु,’द्धको घोषणापछि रुसी सेनाको आ,’क्रमण तीव्र भएको छ ।तपाईलाई भनौं कि युक्रेनको अवस्था अहिले ठीक छैन।

यहाँ रसियाली सेनाले सहरहरूमा रहेका सै’न्य अ’ड्डाहरूलाई निशाना बनाएर आ,’क्रमण गरिरहेको छ। योसँगै रुसले युक्रेनको हवाई प्रतिरक्षा प्रणालीलाई न’ष्ट गरेको दा’बी गरिरहेको छ । अब सामाजिक सञ्जालको कुरा गर्ने हो भने २४ फेब्रुअरी बिहीबार बिहान भएको पहिलो हमलापछि सामाजिक सञ्जालमा धेरै भिडियो भाइरल भएका छन् ।

यो लिस्टमा भावुक भिडियो आएको छ । सबैभन्दा पहिले त यो भनौं कि यहाँ यु,’द्धले यति ड’रलाग्दो अवस्था बनाएको छ कि मानिसहरु आफ्नो ज्यान जोगाउनु र परिवारका सदस्यको ज्यान जोगाउनु मात्रै भएको छ ।अहिले यसैसँग सम्बन्धित एउटा भिडियो भाइरल भइरहेको छ ।

भिडियोमा एक बाबुले बसमा बसेर आफ्नो बच्चालाई बिदाइ गर्दै गरेको देख्न सकिन्छ । उनी रुसी सेनासँग ल’ड्न हिँडेका छन् ।कयौँ रुसी नागरिकहरु नै रुसी सेनासँग ल’ड्न निस्किएको खबर आएको छ । राष्ट्रपति स्वयं रुसी सेनासँग ल’ड्न निस्किएको र सबै जनता रुसी सेनाविरुद्ध उ’त्रिने गरिएको अपिलपछि कयौँ जनता उ’त्रिएको खबर आएको छ ।

यही क्रममा रुसी सेनासँग ल’ड्न निस्किएका एक नागरिकले अब फर्किन्छु फर्किन्न यही गुडबाई तिमी सुरक्षि रहनु भन्दै सानो छोरीसँग गरेको विदाईले दुनियाँलाई रुवाएको छ ।यो समयमा बाबु छोरीको आँखा रसाएको देख्न सकिन्छ । यो भिडियो ट्विटरमा @lil_whind नामक एकाउन्टबाट शेयर गरिएको हो ।

साथमा उनले यो भिडियोको साथ क्याप्सन लेखेका छन्, ‘युक्रेनी बुबाले आफ्नो परिवारलाई अ’लविदा भन्छन्, र रुसीहरूसँग ल’ड्न उनी अघि बढिरहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्