सोमबार , अषोज १०, २०७९

कोरोना संक्रमित श्रीमतीलाई बचाउन श्रीमानले गरे १.२५ करोड खर्च, यसरी जितिन मृत्युसँगको लडाइ

फागुण ८, २०७८ आइतबार 216

राजस्थानका एक व्यक्तिले भ्यालेन्टाइन डेमा आफ्नी श्रीमतीलाई जीवनको उपहार दिएका छन् । पालीका डाक्टर सुरेश चौधरीले आफ्नी कोरोना संक्रमित श्रीमती अनितालाई बचाउन आफ्नो सबै कुरा दाउमा लगाएका छन् । अन्ततः प्रेमको जित भएको छ उनले आफ्नी श्रीमतीलाई मृत्युको मुखबाट निकालेका छन । कोरोनाका कारण बिरामी परेकी श्रीमतीको उपचारका लागि डा सुरेश चौधरी पालीले एमबिबिएस डिग्री दिने प्रतिबद्धता जनाएका छन् । हेरचाहमा रु १.२५ करोड खर्च भयो । अहिले यो जोडीको चर्चा सर्वत्र भैरहेको छ । सुरेश चौधरी पाली जिल्लाको खैरवा गाउँका बासिन्दा हुन् । उनी श्रीमती अनिता र ५ वर्षीय छोरासँग बस्छन् ।

गत वर्ष कोरोनाको दोस्रो लहरका बेला उनकी श्रीमतीको स्वास्थ्य बिग्रियो । उनलाई उच्च ज्वरो आयो । परीक्षण गर्दा उनको कोरोना रिपोर्ट पोजेटिभ आएको थियो, केही समयपछि उनको अवस्था बिग्रन थाल्यो । सुरेश आफ्नी श्रीमतीलाई लिएर बंगर अस्पताल पुगे, तर उनले त्यहाँ ओछ्यान पाएनन्। उनकी श्रीमतीको अवस्था लगातार नाजुक हुँदै गइरहेको थियो । त्यसपछि सुरेश आफ्नी श्रीमतीसँग जोधपुर एम्स पुगे र उनलाई त्यहाँ भर्ना गराए ।

विदा नपाएका डा. त्यसपछि उनी आफ्नी एकजना आफन्तलाई श्रीमतीसँग छाडेर ड्युटीमा फर्किए । यसैबीच, अनिताको अवस्था निकै नाजुक भएको चिकित्सकले बताएका छन् । उनको फोक्सो ९५ प्रतिशतसम्म खराब छ र उनलाई भेन्टिलेटरमा सारिएको छ । अनितालाई बाँच्न निकै गाह्रो भएको चिकित्सकहरुले बताएका छन् । यति हुँदाहुँदै पनि सुरेशले हार मानेनन् । उनी श्रीमतीसँग अहमदाबाद गए । जुन १ मा सुरेशले अनितालाई निजी अस्पतालमा भर्ना गरेका थिए ।

कोरोनाका कारण उपचारमा दैनिक लाखौं रुपैयाँ खर्च हुँदा अनिताको तौल निकै घटेको थियो । उनको शरीरमा रगतको पनि कमी थियो । त्यसपछि डाक्टरहरू ECMO मेसिनमा सरेका थिए। यो मेसिनबाट मुटु र फोक्सोको शल्यक्रिया भइरहेको थियो । यो मेसिनको एकै दिनमा एक लाख रुपैयाँभन्दा बढी खर्च भएको सुरेशले बताए । उपचारका कारण ऋणको बोझ बढ्यो तर जे भए पनि श्रीमतीलाई जोगाउनुपर्छ भन्ने सोचेका थिए । अनिता करिब ८७ दिन अस्पतालमै बसेकी थिइन् । त्यसपछि उनको स्वास्थ्यमा सुधार आउन थाल्यो र उनको ज्यान जोगियो ।

उपचारका लागि पैसा जुटाउनुपर्ने भएकोले एमबीबीएसको डिग्री धितो राखेर बैंकबाट ७० लाख ऋण लिएको सुरेश बताउँछन् । आफ्नै बचत मात्र १० लाख रुपैयाँ थियो । यसबाहेक साथीभाइ र सह चिकित्सकबाट २० लाख रुपैयाँ लिएको थियो । त्यही क्रममा उनले आफ्नो एउटा प्लाट १५ लाखमा बेचे । अन्य आफन्तहरूबाट पनि पैसा लिए।

प्रतिकृया दिनुहोस्