शनिबार , साउन २८, २०७९

केही सेकेन्ड पहिले सबै ठिक थियो, त्यसपछि किन कुहिरोमा हरायो सीडीएस रावतको हेलिकप्टर ?

मंग्सिर २३, २०७८ बिहिबार 487

मुख्य रक्षा कर्मचारी बिपिन रावत, उनकी पत्नी र ११ अन्य रक्षा कर्मचारीहरू बुधवार तमिलनाडुको कुन्नूरमा हेलिकप्टर दुर्घटनामा मा’रिए। सीडीएस वेलिंगटनको डिफेन्स सर्भिस स्टाफ कलेजमा जाँदै गर्दा दुर्घटना भएको हो।

हेलिकप्टर अवतरण हुनुभन्दा केही मिनेट अगाडि नै दुर्घटना भएको थियो । सामाजिक सञ्जालमा हेलिकप्टरको भिडियो भाइरल भइरहेको छ । यो भिडियो दुर्घटना अघिको रहेको बताइएको छ । यसमा हेलिकप्टर राम्रोसँग उडेको देखिन्छ । त्यसपछि अचानक कुहिरोको बादलमा हराउँछ। तर NBT अनलाइनले यो भिडियो पुष्टि गर्दैन। यी सबै बीचमा दुर्घटनालाई लिएर जनताको मनमा अनेकौं प्रश्न र आशंका उब्जिएका छन् ।

आधिकारिक स्रोतहरूका अनुसार रक्षा प्रमुख पालम एयरबेसबाट बिहान ८ :४७ मा भारतीय वायुसेनाको एम्बर विमानमा प्रस्थान गरेका थिए र ११ : ३४ बजे सुलुर एयरबेसमा पुगेका थिए। सुलुरबाट उनी एमआई-१७भी५ हेलिकप्टरमा ११ः४८ बजे वेलिंग्टनका लागि उडेका थिए। दिउँसो १२ः२२ बजे हेलिकप्टर दुर्घटना भएको उनले बताए । दुर्घटना हुनुअघि हेलिकप्टरबाट कुनै डिस्ट्रेस कल नआएको स्रोतले जनाएको छ । यस्तो अवस्थामा चालक दलका सदस्यले दुर्घटना हुनुअघि डिस्ट्रेस कल पनि गर्न नसकेको के भयो भन्ने प्रश्न जनताको मनमा उठिरहेको छ । अवतरण गर्नुअघि पाइलटले आफू ४ हजार फिटको उचाइमा रहेको र ल्यान्डिङ बेसबाट ५ मिनेट टाढा रहेको सन्देश पाएका थिए ।

Mi-17 V-5 हेलिकप्टर निकै सुरक्षित मानिन्छ। त्यसैले यसलाई प्रधानमन्त्रीलगायत अन्य भिभिआइपीहरूले प्रयोग गर्ने गरेका छन् । यसमा डबल इन्जिन छ। यस्तो अवस्थामा यो हेलिकप्टर यति सुरक्षित छ भने दुर्घटना कसरी भयो भन्ने प्रश्न उठ्नै पर्छ । यो प्राविधिक गल्ति हो कि अरु केहि हो ? उही समयमा, विज्ञहरूले कुन्नूरमा यो दुर्घटनाको कारण कुहिरो र कमजोर दृश्यता हुन सक्छ भन्ने विश्वास गर्छन्। यसमा प्राविधिक गडबडी हुने सम्भावना न्यून रहेको विज्ञहरू बताउँछन् । तर, दुर्घटनाको वास्तविक कारण भारतीय वायुसेनाले गरेको ‘कोर्ट अफ इन्क्वायरी’पछि मात्र थाहा हुनेछ । हेलिकप्टरको अवशेषको थप फोरेन्सिक परीक्षणले दुर्घटनाको बाह्य कारणहरू थिए वा छैनन् भन्ने पनि पत्ता लगाउन सक्छ। यसबाहेक, तमिलनाडुको वेलिंगटनको डिफेन्स सर्भिसेज स्टाफ कलेजका डाइरेक्टिङ स्टाफ ग्रुप क्याप्टेन वरुण सिंहले पनि उडानको बारेमा प्रत्यक्ष जानकारी दिन सक्छन्।

दुर्घटनाग्रस्त एमआई–१७भी५ हेलिकप्टरको ब्ल्याक बक्स र फ्लाइट डाटा रेकर्डर फेला परेको छ । यसअघि अनुसन्धान टोलीले खोजीको दायरा फराकिलो पारेको थियो । त्यसोभए ब्ल्याक बक्समा के छ? यसमा के के रहस्य लुकेका छन् ? ब्ल्याक बक्सले हेलिकप्टरको अन्तिम उडान स्थिति र अन्य पक्षहरूको बारेमा जानकारी दिन सक्छ। यसलाई ब्ल्याक बक्स भनिए पनि, उडान डाटा रेकर्डर उज्यालो सुन्तला रङले रंगिएको छ र उडान डाटा र ककपिट गतिविधि रेकर्ड गर्दछ।

यो VVIP हेलिकप्टर स्वदेशी हो कि विदेशी ? Mi-17 V-5 VVIP हेलिकप्टर रूसमा निर्मित छ। यसलाई विश्वकै अत्याधुनिक हेलिकप्टर मानिन्छ । यसको अधिकतम गति २५० किलोमिटर प्रति घण्टा छ। यो एक पटकमा 36 सैनिकहरु संग उडान गर्न सक्छ। यसको विशेषता भनेको ६ हजार मिटरसम्मको उचाइमा पनि उड्न सक्छ ।

यसले एक इन्धनमा ५८० किलोमिटर यात्रा गर्न सक्छ। यसलाई १७ फेब्रुअरी १०१२ मा वायु सेनामा समावेश गरिएको थियो। सीडीएस जनरल विपिन रावत भारतीय वायुसेनाको एम्बर विमानमा बिहान ८:४७ मा पालम एयरबेसबाट प्रस्थान गरेका थिए। उनी बिहान ११ः३४ मा सुलुर एयरबेस पुगेका थिए । सुलुरबाट उनी एमआई-१७भी५ हेलिकप्टरमा ११ः४८ बजे वेलिंग्टनका लागि उडेका थिए। दिउँसो १२ः२२ बजे हेलिकप्टर दुर्घटना भएको उनले बताए ।

कुहिरोमा एक्कासि हेलिकप्टर किन हरायो ? यो Mi-17V5 हेलिकप्टरसँग सम्बन्धित एउटा भिडियो सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भइरहेको छ। यो भिडियो एक पर्यटकले खिचेको हो । भिडियोमा हेलिकप्टरको उडान आकाशमा राम्रोसँग उडिरहेको देखिन्छ । केही सेकेन्ड पछि, हेलिकप्टर कुहिरोको बादलमा गायब हुन्छ। यद्यपि, NBT अनलाइनले यो भिडियो पुष्टि गर्दैन।

प्रतिकृया दिनुहोस्