बिहिबार , भाद्र २, २०७९

अत्यन्तै दु’खद खबर ! नेपालमा पनि कोरोनाको ओमिक्रोन भेरिएन्ट भेटियो

मंग्सिर २०, २०७८ सोमबार 487

नेपालमा ओमिक्रोन भेरियन्टबाट संक्रमित भेटिएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले बताएको छ । त्यसका बारे जानकारी दिन मन्त्रालयलले अहिले पत्रकार सम्मेलन गरिरहेको छ ।

६६ वर्षीय विदेशी नागरिकको सम्पर्कमा आएका ७१ वर्षीय व्यक्तिलाई ओमिक्रोन भेरियन्ट देखिएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

त्यस्तै भारतमा एकै दिन १७ जनामा काेभिडकाे नयाँ भेरियन्ट अ‌ाेमिक्राेन भाइरस देखिएकाे छ । पछिल्लाे २४ घन्टामा राजस्थानमा नाै र महाराष्ट्रमा अ‍ाठ जनामा ओमिक्राेन देखिएकाे हाे ।

याे सँगै भारतमा ओमिक्राेनबाट संक्रमित हुनेकाे संख्या २१ जना पुगेकाे छ । भारतमा दक्षिण काेरियाबाट अ‌ाएका र उनहरुकाे सम्पर्कमा रहेका व्यक्तिमा ओमिक्राेन देखिएकाे छ । यस अघि कर्नाटकमा दुई जनामा र गुज्रात तथा दिल्लीमा एक एक जनामा ओमिक्राेन देखिएकाे थियाे ।

अहिलेसम्म अमेरिका अस्ट्रेलिया बेलायत नेदरल्यान्डसहित २५ देशमा ओमिक्राेन देखिएकाे छ । यता एकै परिवारका ९ जनामा कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट ओमिक्रोन देखिएको समाचार सार्बजनिक भएको छ ।

राजस्थानमा ९ जनामा ​​ओमिक्रोन संक्रमण पुस्टि भएको हो । विभागले दक्षिण अफ्रिकाबाट आएका परिवारलाई आरयूएचएसमा भर्ना गरिसकेको चिकित्सा सचिवले बताए। दक्षिण अफ्रिकाको राज्यमा उनको सम्पर्कमा आएका अन्य ५ जनामा ​​पनि संक्रमण देखिएको छ । उनीहरुलाई पनि आरयूएचएसमा भर्ना गरिएको छ ।

सचिवले दक्षिण अफ्रिकाबाट परिवारसहित आफूसँग सम्पर्कमा आएका ३४ जनाको नमूना लिइएको थियो जसमध्ये ९ जनामा ​​कोरोना संक्रमणको नयाँ संस्करण ओमिक्रोन पोजेटिभ देखिएको छ भने बाँकी २५ जनाको नेगेटिभ आएको छ । सिकर जिल्लाको अजितगढको एक परिवार पनि उक्त परिवारको सम्पर्कमा आएको उनले बताए ।

विभागले ती सबै ८ जनालाई सिकरमा पनि ट्रेस गरेको थियो । उनीहरु सबैको कोरोना नेगेटिभ देखिएको छ । उनले सम्पर्कमा आएका सबैको ठूलो परिमाणमा कन्ट्याक्ट ट्रेसिङ गरी नमूना परीक्षण भइरहेको बताए ।

दक्षिण अफ्रिकाबाट परिवार जयपुर आएपछि मात्र विभाग पूर्ण सक्रिय भएको गलरियाले बताए । उनीहरुलाई निरन्तर निगरानीमा राखिएको छ । विभागले सघन ठेक्का ट्रेसिङ गरिरहेको उनले बताए । सम्पर्कमा आएका सबैको पहिचान गरी उपचार सुरु गरिनेछ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्