बिहिबार , अषोज १३, २०७९

कोरोना संक्रमणबाट दुई जनाको मृत्यु , एकै दिनमा २ सय ६४ जना संक्रमित थपिए

पुष १३, २०७८ मंगलबार 492

कोरोना संक्रमणबाट आज थप दुई जनाको मृत्यु भएको छ । योसँगै कोरोना संक्रमणबाट नेपालमा मृत्यु हुनेको संख्या ११ हजार ५ सय ८८ पुगेको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ ।

त्यस्तै, आज नेपालमा कोरोनाका २ सय ६४ जना संक्रमित थपिएका छन् । योसंगै कुल संक्रमितको संख्या ८ लाख २७ हजार ७ सय ६३ पुगेको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

त्यस्तै, आज २ सय ६० जना संक्रमणमुक्त भएका छन् । हालसम्म आठ लाख ११ हजार २ सय ६५ जना संक्रमणमुक्त भएका छन् । मन्त्रालयको अनुसार पछिल्लो २४ घन्टामा १२ हजार ५ सय ६६ जनामा परिक्षण गर्दा उक्त संक्रमण पुष्टि भएको हो ।

आज देखि काठमाडौँको भृकुटीमण्डप प्रदर्शनी हलमा आयोजना हुन गइरहेको ‘इन्टरप्रेज इन्डिया एक्जिबिसन’ मुख्य रुपमा व्यपार सुदृढ गर्ने र दुई राष्ट्रबीचको द्विपक्षीय सम्बन्ध सुधारमा केन्द्रित हुने भएको छ ।

“अहिले कोरोना महामारीको असर नेपालमा परेको देखिन्छ। मलाई लाग्छ, यहाँ पोस्ट र महामारी अघिका परिदृश्यहरूको तुलनामा व्यापार सामान्य हुँदै गइरहेको छ। महामारी अघि सन् २०१९ को डिसेम्बरमा पनि सोही प्रकारको कार्यक्रम आयोजना गरिएको थियो । प्रदर्शनीका प्रबन्धकीय पक्षहरूको हेरचाह गर्दै स्टार्ट प्रदर्शनीका प्रबन्ध निर्देशक जाकिर अहमद खानले बताए।

इन्डियन चार्ज्स डी’अफेयर्स नाम्ग्या सी. खाम्पाले प्रदर्शनीको उद्घाटन गर्दै यसमा सहभागी भारतीय तथा नेपाली कम्पनीहरुसँग अन्तरक्रिया गरे । उनले दुई देशबीचको व्यावसायिक सम्बन्धलाई अझ मजबुत बनाउनका लागि नेपाली उद्यमीहरुसँग बीटुबी साझेदारीको अन्वेषण गर्न पनि आयोजकहरुलाई प्रोत्साहन गरिन् ।

इन्टरप्राइजेज इन्डिया २०७२ को आयोजनामा भारतीय उद्योग वाणिज्य तथा उद्योग मन्त्रालय, भारत सरकारको सहयोगमा भारतीय उद्योग महासंघ (सीआईआई) ले आयोजना गर्दै आएको छ । प्रदर्शनीको उद्देश्य दुवैतर्फ उपलब्ध व्यापारिक अवसरको बारेमा जनचेतना सिर्जना गरी ब्रान्ड इन्डियाको प्रवर्द्धन गर्नुका साथै द्विपक्षीय व्यापार तथा लगानी अभिवृद्धि गर्ने रहेको छ ।

अहिले चलिरहेको प्रदर्शनीले विशेष गरी संयुक्त उद्यम, प्रविधि हस्तान्तरण, मार्केटिङ व्यवस्थाका साथै दुई देशबीचको जन-जन सम्पर्कलाई सहजीकरण गर्ने लक्ष्य राखेको छ। इन्टरप्राइज इण्डिया प्रदर्शनीमा विभिन्न क्षेत्रका प्रतिनिधित्व गर्ने र भारतका विभि!न्न भागबाट आएका ५० भन्दा बढी भारतीय कम्पनीहरूले आफ्ना उत्पादन र सेवाहरू प्रदर्शन गरिरहेका छन्, जसमा नेपाली व्यवसायी तथा व्यापारीहरूको पनि उत्साहजनक सहभागिता रहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्